01.04.2020

PODZIĘKOWANIE DLA LEKARZY, PIELĘGNIAREK

I

POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW SZPITALA

W dobie korona wirusa obserwujemy na co dzień trudną i odpowiedzialną pracę lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników szpitala. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za pomoc, którą niosą potrzebującym. Narażają swoje zdrowie i życie każdego dnia. Dlatego też chcielibyśmy podziękować za ich codzienną pracę i poświęcenie dla drugiego człowieka.

Uczniów, którzy są chętni do przygotowania prac- laurek z podziękowaniami w formie graficznej prosimy o przysłanie swoich propozycji do Pani Katarzyny Kowalskiej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Termin do 6 kwietnia br.

Pani Katarzyna Kowalska wybierze te najwartościowsze i umieści je w formie podziękowania od naszej szkolnej społeczności. Prace podlegają ocenie z przedmiotu plastyka/ dodatkowe punkty z zachowania.


26.03.2020

Udostępniamy maile służbowe wszystkich nauczycieli: POBIERZ

Instrukcja wysyłania maili do nauczycieli:

1.    Zalogować się na swoją pocztę elektroniczną.

2.    Utworzyć nową wiadomość.

3.    W okienku adresat wpisać adres mailowy wybranego nauczyciela z powyższego pliku.

4.    W temacie podać imię, nazwisko i klasę ucznia.

5.    W treści wiadomości wpisujemy odpowiedzi na zadania domowe lub dołączamy wymagany plik jako załącznik (np. zdjęcie pracy ucznia, plik tekstowy, prezentacja).

6.    Wyślij.


23.03.2020

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną zwracam się z prośbą o kontynuowanie ćwiczeń i zabaw logopedycznych w domu. Niech to będzie utrwalanie zdobytych już umiejętności podczas zajęć.   POBIERZ

 SZKOLNY LOGOPEDA


20.03.2020 

Wszyscy jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji. Niepokój może wzbudzać w nas lęk przed chorobą, jak też zamknięcie
w domu. Ten czas jest dla nas dużym wyzwaniem i tylko od nas samych zależy jak go wykorzystamy. Nie mamy wpływu na to, co się dzieje na zewnątrz, ale mamy wpływ na to, co dzieje się w nas. Bądźmy dla siebie serdeczni i wyrozumiali. Kryzys kiedyś minie. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę lub ochotę na kontakt z pedagogiem zapraszam do korespondencji poprzez drogą e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z psychologiem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez elektroniczny dziennik.

pedagog Monika Angel

psycholog Kamila Kowalska

Dzieci też się stresują. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o epidemii „KORONAWIRUSA” : POBIERZ

Jak motywować dziecko do nauki w domu w czasie zagrożenia epidemicznego? : POBIERZ


19.03.2020

Drodzy Rodzice.

Przypominamy o przesyłaniu odpowiedzi na pytania zawarte w wiadomości, która została do Państwa wysłana w dniu 18.03.2020 za pomocą dziennika. 


17.03.2020

Informacje dla uczniów klas ósmych, na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. POBIERZ


 Aktualizacja z dn. 13.03.2020

Zgodnie z bieżącymi wytycznymi MEN zajęcia w szkole zawieszono od 12 do 25 marca br. Od 16 marca bieżącego roku uczniowie nie przychodzą do szkoły. Proszę zadbać o bezpieczeństwo i higienę osobistą.

Dla uczniów klas VIII nauczyciele przygotowali materiały do samodzielnej pracy w domu, które zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce materiały dydaktyczne (język polski, matematyka, język angielski). Dodatkowo MEN na platformie https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-podstawowa udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Nauczyciele przedmiotów w klasach IV-VII prześlą przez e-dziennik polecenia i zadania dla uczniów do pracy w domu.


Zachęcaj Rodzicu swoje dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole; śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Obiady uczniowskie zostaną rozliczone w całości w kolejnym miesiącu.

Sprawy związane z REKRUTACJĄ do Oddziałów Przedszkolnych i klas I prosimy załatwiać drogą telefoniczną lub elektroniczną.


Jeszcze raz prosimy o zachowanie spokoju, troskę o stan sanitarny miejsca swojego pobytu, higienę osobistą i unikanie skupisk ludzkich- izolację!

WAŻNE!

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie Stację Sanitarno Epidemiologiczną lub zgłosić się do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego. Więcej informacji dot. koronawirusa na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa zadzwoń pod nr 800-190-590. Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

 

 


Zawieszenie zajęć dydaktyczno -wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele,

Pracownicy, Uczniowie, Rodzice

publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, placówek oświatowych

województwa pomorskiego

W związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem, proszę o bezwzględne zastosowanie się do ogłoszonych dzisiaj wytycznych Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i  Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących zamknięcia w całym kraju przedszkoli, szkół i placówek.

 

Informacje poniżej:

·    link na stronę MEN https://www.gov.pl/web/edukacja

·    link TVP INFO  https://www.tvp.info/47073365/premier-przedszkola-szkoly-i-uczelnie-wyzsze-w-calym-kraju-zamkniete-do-odwolania

Pomorski Kurator Oświaty

Małgorzata Bielang

 


Szanowni Rodzice

Informujemy, że w terminie od 05 do 20 marca 2020r.,

odbywa się  rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i do klas I

na rok szkolny 2020/2021.

Regulamin, harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz

wnioski dostępne są na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.


  

UWAGA!

Prosimy o zapoznanie się z  informacją Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

INFORMACJA                 PISMO

 


 UWAGA!

24 lutego naszą szkołę odwiedzi fotograf.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą fotograficzną umieszczoną poniżej.

         OFERTA SZKOLNA                            OFERTA DODATKOWA


 

 FERIE 2020

godz. 9 30  - 12 30

Lp.

Temat zajęć

Data

Opiekun

1.

Technika parowa, budowa i zasady działania parowozu. Prezentacja jazdy modelu parowozu Ty 2.

14.01. 2020 wtorek

T. Czonstke

2.

Teatralnie i kulinarnie

15.01.2020 środa

A. Zacharuk

T. Eremus

3.

Gry planszowe

16.01.2020

czwartek

         A. Zdziebłowska

4.

Laurka dla dziadków ze słodką niespodzianką - warsztaty

17.01.2020

piątek

M. Angel

 

Zajęcia sportowe w hali sportowej:

w dniach

od 13.01.2020 do 17.01.2020

( od poniedziałku do piątku)

od godz. 9 30  - 12 30  R. Królek

Zajęcia sportowe w hali sportowej:

w dniach

od 22.01.2020 do 24.01.2020

(od środy do piątku)

od godz. 9 30  - 12 30  H. Miotk

 

 


Z okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Nowego Roku 2020

życzymy

całej społeczności szkolnej spędzenia tego magicznego czasu
w prawdziwej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Dyrekcja

i pracownicy 

Szkoły Podstawowej im. Alojzego Nagla

 


 Sukcesy naszych uczniów

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VI a: Adam Hinc, Stanisław Dampc oraz Michał Dudczak, zdobyli III miejsce w VI edycji drużynowego konkursu  matematyczno – przyrodniczego „Eko – licznik”  organizowanego  przez Nadleśnictwo Wejherowo.

Kolejną laureatką, tym razem międzyszkolnego konkursu literackiego „Kocham Cię Polsko”, została Paulina Muttke z klasy VIII b, która  zdobyła  I  miejsce w kategorii klas VII – VIII. Wyróżniona w tym samym konkursie, w kategorii klas IV – VI, została Wiktoria Drewnik - uczennica klasy VI a.

Życzymy dalszych sukcesów!

 


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! 

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Zdjęcie z misiem” odbywającej się w naszej szkole z okazji Dnia Pluszowego Misia. W dniach 27 i 28 listopada zagości u nas FOTOBUDKA. Uczniowie będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z misiem (maskotki własne, przyniesione z domu) według następującego harmonogramu:

27 listopada - klasy I – VI

28 listopada – zerówki i klasy VII-VIII

Każde zdjęcie to koszt 4 zł. Całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Bezpieczna Przystań i wspomoże hospicjum dla dzieci.

Uczniowie biorący udział w akcji otrzymają dodatkowe 4 punkty do zachowania.

 

Pomóż chorym dzieciom i zrób zdjęcie z misiem ! 

Zachęcamy do udziału. 


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0 - VIII

„MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

  • klasy 0 – postać Świętego Mikołaja wykonana na płaszczyźnie
  • klasy I – VIII- postać Świętego Mikołaja wykonana przestrzennie

Termin składania prac: do 04.12.2019r. do p. Kowalskiej lub do p. Kwiatkowskiej

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu: POBIERZ 


11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

Odzyskanie przez Polskę niepodległości to wyjątkowy moment w historii naszego kraju. Uroczysty apel z tej okazji, był w naszej szkole jednym z ważniejszych wydarzeń. Krótka lekcja historii Polski zaprezentowana przez klasę VIa oraz VIb, przejmujące wiersze wyrecytowane przez naszych uczniów oraz piękny występ chóru, który zaprezentował pieśni patriotyczne, to wszystko złożyło się na bardzo podniosły montaż słowno - muzyczny, który wszyscy uczniowie mogli tego dnia obejrzeć. 

Uczniowie klas O-III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanym przez swoich rówieśników z klasy 2a i 2b. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie za pomocą poezji, ruchu scenicznego i pieśni podkreślili patriotyczny charakter apelu.

 


 UWAGA!

W zakładce ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO umieszczono informacje dotyczące indywidualnych konsultacji nauczycieli w każdy pierwszy tydzień miesiąca. 


Kontynuując naszą szkolną tradycję w miniony wtorek 15 października odbył się PAPIESKI KIERMASZ CHARYTATYWNY.

Bardzo miło nam zakomunikować, że dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców zebraliśmy kwotę 578 złotych. Cała zebrana suma została w całości przekazana na konto 'Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia', która wspiera biedne dzieci i młodzież finansując ich edukację.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i zaangażowanie !!!

 


PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za osłodzenie

Dnia Edukacji Narodowej pięknym oraz przepysznym tortem.

Dyrekcja,

Rada Pedagogiczna

 i pracownicy szkoły. 


   
ZMIANY W DOJAZDACH od strony BIESZKOWIC

od dnia 17.10.2019 r. (czwartek)

 

Na 1 lekcję (5 min. wcześniej):

6:52 z Koleczkowa

6:57 Cierznia

6:59 Bieszkowice

7:05 Nowy Dwór Wejherowski Leśna

7:07 Nowy Dwór Wejherowski

Na 2 lekcję (10 min. wcześniej):

7:47 Cierznia

7:49 Bieszkowice

7:55 Nowy Dwór Wejherowski Leśna

7:57 Nowy Dwór Wejherowski

 


ZEBRANIE ORGANIZACYJNE Z RODZICAMI (godz.1600)

11.09.2019 r. - KLASY IV-VIII

Ø IV A sala 1 mgr Olga Podolska-Schmandt

Ø IV B sala 7 mgr Justyna Hennig-Królek

Ø V sala 10 mgr Monika Angel

Ø VI A sala 9 mgr Anna Zdziebłowska

Ø VI B sala 8 mgr Mariusz Królikowski

Ø VII sala 2 mgr Justyna Muńska

Ø VIII A sala 4 mgr Aneta Wenta

Ø VIII B sala 3 mgr Katarzyna Bury-Stolzeburg

12.09.2019 r. - KLASY 0-III

Ø 0 A, 0 B sala 9 mgr Grażyna Sikorra

                         mgr Angelika Wilczyńska

Ø I A sala 15 mgr Karina Cisłowska

Ø I B sala 7 mgr Natalia Jastrzębska

Ø II A sala 12 mgr Adriana Zacharuk

Ø II B sala 8 mgr Teresa Eremus

Ø III A sala 18 mgr Izabela Behrendt

Ø III B sala 16 mgr Katarzyna Kowalska

 


  DODATKOWY JĘZYK ANGIELSKI- ODPŁATNY

 

Propozycja zajęć dla uczniów naszej szkoły prowadzonych przez nauczyciela ze szkoły "VISTA SCHOOL" - SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH.

Zajęcia dla uczniów klas 0 - VIII będą odbywać się raz w tygodniu.

Czas trwania: 1 h 15 minut.

Koszt: 140 złotych za 4 zajęcia.

Wielkość grup: minimum 4-5 osób, maksimum 8-10.

Czas zajęć: od godziny 15.45.

 

Na najbliższych zebraniach z rodzicami będzie można złożyć deklaracje dla chętnych do wzięcia udziału w zajęciach.

 


 

ZABRANIE Z RODZICAMI

Klasy IV – VIII 11 IX (środa) godz. 1600 - Organizacyjne

Klasy 0 – III 12 IX (czwartek) godz. 1600- Organizacyjne

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 2 WRZEŚNIA 2019 ROK

 

800 KLASY IV - VIII

900 MSZA ŚWIĘTA

1000 KLASY 0 - III